RSS

Internetowe kursy na prawo jazdy w każdym ośrodku?

24 Sier

Już nie tylko w super szkołach nauki jazdy, a w każdej dostępnej dla kursanta placówce będzie można odbyć kurs teoretyczny na prawo jazdy przez internet. 

Fot. Archiwum PolskapresseChoć przepisy odnośnie teoretycznego szkolenia przez internet jeszcze nie zaczęły obowiązywać, posłowie już pracują nad ich modyfikacją. Podkomisja infrastruktury chce znowelizować przepis, który pozwala jedynie super ośrodkom nauki jazdy prowadzić kurs teoretyczny przez internet. Pracę zmierzają także w kierunku zmian umożliwiających każdej szkole nauki jazdy prowadzenie kursu internetowego i uzyskanie statusu super ośrodka.

Obecnie niewiele szkół spełnia stawiane wymogi, przez co nie może zdobyć uprawnień super ośrodka nauki jazdy. Aby mieć taki status trzeba posiadać przynajmniej jeden pojazd osobowy i motocykl nie przekraczające pięciu lat oraz ciężarówkę nie starszą niż 7 lat i autobus w wieku poniżej 12 lat.

Obowiązujące przepisy dotyczące kierujących pojazdami stwierdzają, że aby uzyskać od starosty specjalne poświadczenie o spełnieniu dodatkowych wymagań, należy posiadać uprawnienia do szkolenia w zakresie wszystkich kategorii praw jazdy (A, B, C i D).

Posłowie z podkomisji infrastruktury proponują także złagodzenie przepisów tak, aby szkoła nauki jazdy mogła uzyskać rangę super ośrodka w ramach tylko jednej kategorii, np. B, a nie wszystkich, jak to było do tej pory.

Artykuł pochodzi z http://www.motofakty.pl/artykul/internetowe_kursy_na_prawo_jazdy_w_kazdym_osrodku.html

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu Sierpień 24, 2011 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: