RSS

Pobieraczek zapłaci prawie 240 tys. kary

28 Lu

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że serwis wprowadzał użytkowników w błąd i podtrzymał karę nałożoną wcześniej przez UOKiK.

Spółka Eller Service, właściciel serwisu Pobieraczek.plzostała w marcu 2010 roku ukarana decyzją Prezesa UOKiK grzywną w wysokości 239 140 zł. Urząd orzekł wówczas, że portal jawnie wprowadza konsumentów w błąd, oferując 10 dni bezpłatnego pobierania plików z filmami, grami, programami i muzyką.

W rzeczywistości użytkownicy w momencie „bezpłatnej” rejestracji otrzymywali wezwanie do zapłaty z góry za cały okres obowiązywania umowy. Po 17 dniach od zawarcia umowy portal zaczynał naliczać karne odsetki za zwłokę z płatnością.

Postępowanie przeciwko właścicielowi Pobieraczka zostało wszczęte po licznych skargach osób, które dały się nabrać na hasło 10 dni pobierania za darmo. UOKiK ustalił, że opłata za korzystanie z serwisu była w rzeczywistości naliczana już od pierwszego dnia umowy, którą zawierano nawet na rok.

Wczoraj Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego odwołała się Eller Service, potwierdził wcześniejsze orzeczenie UOKiK, uznając, że Pobieraczek wprowadził konsumentów w błąd i zrobił to umyślnie. Sąd potrzymał nałożoną wcześniej karę finansową.

Dodajmy, że UOKiK prowadzi obecnie kolejne postępowanie przeciwko serwisowi. Dotyczy ono sugerowania, jakoby użytkownicy, którzy podali fałszywe dane osobowe w formularzu rejestracji popełnili przestępstwo i zostaną obciążeni kosztami postępowania windykacyjnego.

Jednocześnie Urząd informuje, że wyrok SOKiK nie rozwiąże automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem Pobieraczek.pl.

Źródło: UOKiK

 

Materiał pochodzi z http://www.komputerswiat.pl

Reklamy
 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu Luty 28, 2012 w Uncategorized

 

One response to “Pobieraczek zapłaci prawie 240 tys. kary

  1. Piotr P.

    Czerwiec 15, 2012 at 1:54 pm

    Ta strona nadal wysyła groźby listownie oraz na e-mail. Widać, że te kary nie przestraszyły właściciela tejże strony. Przynajmniej wiem, że nie nalezy płacić tych kwot, ponieważ to jest wielkie oszustwo. Na stronie zarejestrowałem się 2 lata temu i dopiero teraz otrzymałem list. Dziękuję za tą publikację.

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: