RSS

ORA w Katowicach: deregulacja powinna objąć zawodowych polityków

06 Kwi

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach uważa, że deregulacja winna przede wszystkim obejmować grupę zawodowych polityków i proponuje zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu.

Adwokaci katowiccy uważają, że zawód polityka stał się zawodem zamkniętym dla aktywnych społecznie obywateli. – Ukształtowany system partyjny skutecznie wyeliminował możliwość wpływu na rządy w państwie dla rzeszy osób nie związanych z kastą politycznych „celebrytów”, monopolizującą życie polityczne ostatniego dwudziestolecia. – czytamy w uchwale.

Adwokaci tłumaczą, że ordynacja wyborcza do Sejmu i Senatu powinna ulec zmianie poprzez wprowadzenie okręgów jednomandatowych i ograniczenie do 500 liczby podpisów osób popierających kandydata. Według ORA w Katowicach w ten sposób umożliwi się czynny udział w wyborach osobom wyróżniającym się pozytywnie w lokalnych społecznościach, których system partyjny skutecznie eliminuje.

Adwokaci zadeklarowali, że przygotują projekt odpowiednich zmian ustawodawczych, a postulaty upowszechnią w całym prawniczym środowisku i poza nim.

czytaj uchwałę:

Materiał pochodzi z http://www.adwokatura.pl

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu Kwiecień 6, 2012 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: